Zalety stosowania skrzyń transportowych

Data utworzenia 22. lipca 2019 · Kategoria: Aktualności

Transportowanie większych ładunków na znaczne odległości nie należy do najprostszych. Największa trudność to odpowiednie zabezpieczenie towaru, szczególnie jeśli mamy do czynienia z rzeczami, które mogą w prosty sposób ulec uszkodzeniu podczas przewożenia ich z miejsca na miejsce. Jednym ze sposobów, który jest coraz częściej wykorzystywany przez magazynierów i dostawców, jest umieszczanie ładunku w skrzyniach drewnianych. Jakie korzyści niesie za sobą takie rozwiązanie?

Łatwy transport i magazynowanie

W większości przypadków producent skrzyń drewnianych dostosowuje ich wielkość do standardowych wymiarów przyjętych w magazynowaniu. Takim odnośnikiem w projektowaniu podstawy opakowania jest rozmiar palety euro (1,2 × 0,8 m). To właśnie w odniesieniu do tych danych wykonywane są regały magazynowe, wózki transportowe czy nawet auta dostawcze. Dzięki normalizacji znacznie łatwiej jest przewieźć towar czy go składować. Dodatkowym atutem są też parametry techniczne użytego do produkcji opakowań drewna. Jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz znaczne obciążenia, przez co trudno jest uszkodzić skrzynie podczas jej przewożenia.

Uniwersalność i wielokrotność eksploatacji

Drewniane opakowania transportowe mają także tę zaletę, że można je wykorzystywać wielokrotnie. Jest tak, ponieważ posiadają one znacznie lepsze parametry techniczne niż tradycyjne kartonowe pudła. Nie ulegają też zniszczeniu pod wpływem działania wody, co często zdarza się np. na statkach. Skrzynie do transportu morskiego wykonane z drewna są znacznie lżejsze niż ich stalowe odpowiedniki, przez co zmniejsza się ciężar całej przesyłki. Opakowania tego rodzaju można też wykorzystać w transporcie lądowym czy lotniczym, co świadczy o ich uniwersalności. Dzisiaj, w czasach, gdy bardzo modne stało się dbanie o środowisko naturalne, zastąpienie łatwo niszczących się kartonów opakowaniami znacznie bardziej wytrzymałymi jest pożądane i coraz częściej praktykowane przez dostawców i firmy produkcyjne.

W skrzyniach drewnianych można przewozić także materiały delikatne, które przed transportem należy odpowiednio zabezpieczyć. To rozwiązanie sprawdza się doskonale podczas przewożenia dzieł sztuki. Niezwykle istotne jest także to, że wielkość pudła z tego naturalnego materiału można dopasować do potrzeb i oczekiwań klienta. To, co stanowi ograniczenie to jedynie dostosowanie wymiarów do możliwości zastosowanych środków transportowych. Jednak jeśli zależy nam na bezpieczeństwie towarów, skrzynie z drewna są doskonałym rozwiązaniem.