Sichere Luftfracht

Ogólne zasady przygotowania skrzyń do transportu

Data utworzenia 22. lipca 2019 · Kategoria: Aktualności

Skrzynie drewniane ze względu na swoją uniwersalność mają bardzo wiele zastosowań podczas transportu towarów. Ich powszechne zastosowanie nikogo dzisiaj już nie dziwi, szczególnie że bardzo trudno jest znaleźć równie trwałe i ekonomicznie opłacalne rozwiązanie. Na rynku jest także coraz więcej przedsiębiorstw, które oferują kompleksowe przygotowanie towaru do wysyłki – zarówno u klienta, jak i na terenie swojego zakładu.

Dlaczego ważne jest odpowiednie zabezpieczenia ładunków?

Mogłoby wydawać się, że korzystanie z usług dotyczących pakowania i zabezpieczenia przesyłek nie jest dobrym pomysłem. Warto jednak zauważyć, że istnieją towary, które wyróżniają się szczególną wrażliwością na uszkodzenia, nie tylko te mechaniczne, ale także związane z nieodpowiednim ich ustawieniem podczas przewozu. Dotyczy to między innymi bardzo delikatnych maszyn przemysłowych. Nieodpowiednie zabezpieczenie towaru podczas transportu mogłoby narazić producenta na bardzo duże straty. W takich sytuacjach skorzystanie z oferty firmy zewnętrznej sprawi, że unikniemy problemów z tym związanych.

Na czym polega sztauowanie kontenera?

Podczas transportu morskiego czy lotniczego każda przesyłka jest dodatkowo narażona na występowanie uszkodzeń spowodowanych przesuwaniem się umieszczonych w skrzyniach elementów. Ryzyko to jest tym większe, że silne fale czy zmienne przeciążenia mogą prowadzić do bezwładnego ruchu zapakowanych detali i ich obijanie się o ściany skrzyni. Aby zapobiegać takim zjawiskom wykonuje się właśnie sztauowanie kontenera, które polega nie tylko na odpowiednim rozmieszczeniu ładunku w opakowaniu, ale także jego zabezpieczeniu przed niepożądanym ruchem. W tym celu stosowane są albo specjalne konstrukcje drewniane, albo specjalne wypełniacze z powietrzem.

Trwałe zabezpieczenie wieka i usztywnienie skrzyni

Podczas transportu lotniczego czy morskiego skrzynie są bardzo często przewożone, nierzadko w dość nietypowy sposób. Zastosowanie żurawi to standard w portach, a suwnice i chwytaki można spotkać w zakładach przemysłowych. W przeciwieństwie do wózków widłowych sposób zamocowania skrzyni jest zupełnie innych – nie podnosimy jej od dołu, a od góry za pomocą specjalnych łańcuchów bądź pasów. Dlatego konieczne jest, aby skrzynia była dobrze usztywniona nie tylko od spodu, ale także na wysokości ścian i wieka.

Odpowiednie pakowanie do transportu lotniczego i morskiego jest bardzo ważne nie tylko ze względu na bezpieczeństwo przewożonego towaru, ale także samego środka transportowego. Aby zachować stateczność jednostki, należy prawidłowo usztywnić każdą skrzynię – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.